Rekuperacinė sistema

Visi puikiai žinome, kad šiais laikais oras lauke yra pakankamai užterštas, tačiau ar esate susimastę, kad oro užterštumas namų viduje gali būti net kelis kartus didesnis, nei lauke? Namų orą teršia ne tik dulkės, įvairūs mikroorganizmai ar iš lauko atneštos bakterijos ir virusai, bet ir patys žmonės nepasirūpindami atitinkamų ir reguliariu patalpų vedinimu, kuris ypatingai svarbus, kuomet visą dieną praleidžiame patalpoje ir joje atliekame įprastus ir kasdienius dalykus. Tai, koks oras yra patalpoje, kurioje praleidžiame visą dieną, rimtai paveikia mūsų sveikatą, jeigu oras nėra švarus, tvankus, nevėdinamas, jame kaupiasi begalė kenksmingų bakterijų, tuomet pradedame prastai jaustis, užterštas oras sukelia galvos skausmą, kosuly, dažniau juntamas nuovargio jausmas. Galima būtų vardinti begalę įvairių pasekmių mūsų sveikatai, kurių priežastis yra labai bloga patalpų vedinimo sistema, tačiau geriau apžvelkime puikius sprendimus namams, kurie garantuotų švarų ir gaivų orą namuose.

Viena iš pačių geriausių ir švarų orą užtikrinančių sistemų yra – rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperacinė patalpų vėdinimo sistema iš esmės yra mechaninis patalpų vėdinimas, kurio metu į patalpą grįžta apie 92% visos iš patalpos išleistos šilumos. Pagrindinės rekuperacinės sistemos dalys yra oro filtrai, ventiliatoriai, šilumokaitis, šildymo elementas bei valdymo automatika, be kurios, žinoma, nebūtų galima valdyti viso vėdinimo proceso. Šiuolaikiniai rekuperatoriai dažniausiai yra puikiai pritaikyti namų įrengimui, kadangi nekelia didelio triukšmo ir netrukdo ramaus poilsio, o taip pat ir sąnaudos yra nedidelės

Taigi patalpų vedinimas yra ne tik naudingas, bet ir būtinas, tam, kad galėtume apsaugoti savo sveikatą ir gerą savijautą, todėl norint savo jaukiuose namuose visada jaustis gaiviai ir kvėpuoti švariu oru, rekomenduojama pasidomėti rekuperacinės sistemos įrengimu.